Isoli PT 160 – co się bardziej opłaca, zakup czy wynajem?

Isoli PT 160 to jeden z najlepszych podnośników teleskopowych, jakie dostępne są na rynku polskim. Same podnośniki służą do sprawnego wykonywania pracy na wysokościach. Oczywiście pracownik, któremu powierzane są tego rodzaju obowiązki, musi posiadać ku temu odpowiednie uprawnienia. Co ciekawe, podnośnik tego rodzaju można kupić albo wynająć. Rodzaj inwestycji zależeć będzie od specyfiki działalności danej firmy. Poznaj ten temat bliżej.

 

Do czego służy podnośnik teleskopowy PT 160?

 

isoli pt 160Podnośniki teleskopowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rusztowań. Dzięki bezpiecznej platformie na ruchomym wysięgniku pracownik może wykonywać pracę na różnej wysokości. Wszystko to w krótkim czasie i na różnej przestrzeni. Platforma umieszczona jest przecież na samochodzie ciężarowym, który może się dowolnie przemieszczać.

Praca z wykorzystaniem podnośnika teleskopowego znacznie skraca czas pracy i podnosi komfort wykonywanych zadań. Nie da się ukryć, że wpływa również na bezpieczeństwo osób zatrudnionych.

 

Gdzie Isoli PT 160 wykorzystywany jest najczęściej?

 

Podnośnik teleskopowy PT 160 służy do wykonywania rozmaitych prac. Najczęściej zobaczymy go na placach budowy, ale także we wszystkich miejscach, w których konieczna jest praca na wysokościach, ale niemożliwe albo zupełnie nieopłacalne staje się rozstawienie tradycyjnych rusztowań. Z podnośnika bardzo często korzystają nie tylko firmy budowlane, ale również remontowe oraz reklamowe. Praca na tego rodzaju sprzęcie jest możliwa na zewnątrz budynków – platforma unosi się na maksymalną wysokość 16 metrów. Na podnośniku teleskopowym tego rodzaju mogą pracować tylko osoby, które zdobędą odpowiednie uprawnienia. W Polsce działają autoryzowane przez Urząd Dozoru Technicznego ośrodki, w których można odbyć konkretny kurs i zdać egzamin na operatora podnośnika teleskopowego.

 

Kiedy wynająć podnośnik PT 160, a kiedy lepiej go kupić?

 

Nie da się ukryć, że zakup podnośnika teleskopowego Isoli PT 160 to spora inwestycja. Właściciel firmy musi wziąć pod uwagę jej opłacalność. Jeśli podnośnik będzie używany sporadycznie, to może jednak lepiej zdecydować się na wynajem takiego sprzętu – w Polsce działają firmy, które oferują wynajem podnośników na terenie całej Polski. Jeśli zaś ma służyć do codziennej pracy zatrudnionej ekipy, z całą pewnością taki zakup szybko się zwróci. Należy podejmować decyzje, które nie tylko będą usprawniać pracę całej firmy, ale również minimalizować jej koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *